pic

IorminoGrande

Mezinárodně uznaná chovatelská stanice hovawartů a kavalír King Charles španělů

Naše CHS

pict14 thZakladatelkou naší chovatelské stanice a zároveň matkou "A" vrhu hovawartů (20.01.2000) je černoznakatá fenka Iorga Královské zátiší.     První kavalíři štěňátka se narodila 14.11.2007 tricolorní feně  Komtesa ze Zámku Lešná 

Naše chovatelská stanice se aktivně a s nadšením  věnuje chovu dvou úžasných, i když vzájemně zcela odlišných plemen. Učaroval  nám velký a impozantní hlídač – německý HOVAWART a maličký roztomilý  Angličan – KAVALÍR KING CHARLES ŠPANĚL.


pict19Nepyšníme se a asi ani nikdy nebudeme, velkým množstvím  chovných jedinců ani stovkou odchovů, ale zakládáme si zejména na lásce  k našim milovaným fenkám, které jsou samozřejmě právoplatnými členkami  naší domácnosti a také na pečlivém rodinném odchovu malých chundelatých psích  klubíček. Věnujeme maximální pozornost výběru krycích psů tak, aby pokud možno  měla štěňátka co nejlepší  předpoklady  pro další uplatnění v chovu. Zároveň je pro nás velmi důležité, aby byla  zdravá a povahově vyrovnaná.  Již od  počáteční fáze vtiskávání dbáme na pozitivní a co nejintenzivnější kontakt  s člověkem a na následnou správnou socializaci. Štěňátka seznamujeme jak  s venkovním prostředím a s jeho „záludnostmi“ (jedoucí náklaďák,  policejní houkačka, sekačka apod.), tak i s pobytem a poznáváním našeho  domu (zapnutý vysavač, hluk pračky, myčky apod.). Velmi důležitý je také  pozitivní kontakt s cizími lidmi a malými dětmi. Proto jsou u nás po třetím  týdnu věku štěňátek vítáni i nezávazní zájemci o plemeno a naši přátelé. My  sami máme malou holčičku a tak budou štěňátka zvyklá i na trvalé soužití s  malým dítětem.


pict21 Jinak můžeme zaručit, že štěňátka od nás budou nejen dobře  socializovaná, ale také kvalitně krmená a opečovaná po zdravotní stránce.  Odčervení a očkování je samozřejmostí. Každý nový majitel od nás obdrží písemně  tzv. "návod k použití", tedy základní informace o výchově, výcviku,  výživě a zdravotní péči o svého pejska. Novým pánečkům samozřejmě držíme se  vším palce a budeme jim kdykoliv nadále k dispozici. Uvítáme rovněž trvalý a  přátelský kontakt!

Pro naše psí miminka hledáme nejenom nové majitele,  ale především nový domov a lásku! Proto, kdo si od nás bude chtít pejska skutečně odvézt, musí se k nám  před odběrem alespoň jednou přijet osobně podívat, abychom se navzájem poznali


pict18 Naše  chovatelská stanice se v rámci chovu Kavalír King Charles španělů hlásí k  nepovinnému ozdravnému programu, vyhlášenému Cavalier King Charles  Spaniel klubem Čech, Moravy a Slezska.

Zakladatelkou naší chovatelské stanice a zároveň matkou "A" vrhu hovawartů (20.01.2000) je černoznakatá fenka Iorga Královské zátiší.     První kavalíři štěňátka se narodila 14.11.2007 tricolorní feně  Komtesa ze Zámku Lešná.


O názvu stanice jsem přemýšlela hodně dlouho a  zaměstnávala tím vlastně celou svou rodinu. Nakonec zvítězil název Iormino  Grande, který je vlastně částečně složen ze jména naší Irunky (Ior-Iorga ) a  taky z mého ( Mi-Michaela). Za několik dní z Iormi vzniklo Iormino, které se  nám všem moc líbilo. A "Grande" je vlastně dílem náhody. Jeli jsme  navštívit s manželem jeho rodiče na Slovensko. Najednou mě po cestě upoutala  reklama GRANDhotelu Bohemia a řekla jsem nahlas "A co takhle Iormino  Grande?" Manželovi se to moc líbilo a tak už nám to zůstalo. Vlastně to  také znamená "Kaňon Iormino". Ze šesti možných variant jsme tuto  uvedli na první místo. Naštěstí s tím kromě manžela souhlasili také na FCI v  Belgii a tak všechna naše psí miminka ponesou příjmení "Iormino  Grande".


Dne 30.06.1999 byla chovatelská stanice Iormino Grande oficiálně uznána a zapsána do registru chovatelských stanic pod  číslem 858/99.