pic

IorminoGrande

Mezinárodně uznaná chovatelská stanice hovawartů a kavalír King Charles španělů

Iorga Královské zátiší

(Conny Královské zátiší x IntCh. César von der Koboldshutte)

 Narozená *19.02.1997   †06.03.2009 pict250 pict14 th
 Barva:  černá se znaky
 Výška: 66,5 cm
 Bonitační kód: 5/2a/A3,D2/6
 RTG DKK: 0/0
 RTG DLK:  
 Poslechové vyšetření srdce:  
 Ddědičné oční vady:  
 Luxace patel:  
 Sport:  
 Výstavy: velmi nadějná, výborná (tř. mladých, otevřená, pracovní,   vetránů), res. CAC, 3x CAC (1x na klubové výstavě), nejlepší veterán
 Zkoušky: ZOP, ZPU1, BH, ZLP1, VZ1, VZ2
 Sourozenci: Ilka, Imonty, Inka, Iowy, Irro, Iša, Ištar, Izabela

 

NĚCO O MNĚ!

Dovolte mi, abych si tady taky konečně hafla trochu sama a představila se Vám. Narodila jsem se 19.2.1997 v chovatelské stanici Královské zátiší na okraji Nymburka.
Oficiálně se jmenuji Iorga, ale panička si pro mě (hlavně kvůli výcviku) vymyslela sympatickou zkrácenou verzi Ira. Samozřejmě mi říkají také Irunka (to mám nejraději), Irunčí, Joríšek, Koblížek, Bublinka, Plyšička, Pejsinka apod. Slyším na všechno, zejména když panička mává nějakou dobrotou. Když ale náhodou nemává ničím, stejně způsobně přiběhnu a pro jistotu jí hned "prohledám", jestli pro mě opravdu něco nemá. Pak se spokojím i s pochvalou a podrbáním za uchem. Když ale zlobím…,tedy já vlastně nezlobím, ale když oni si myslí, že ano, tak jsem prý "potvora chlupatá". (Nechápu, co jim vadí na tom, když se chci mokrá a celá od bahna osušit na koberci v obýváku. Je tam přece tak příjemně teplo). Nebo "tlamice bezedná" (mám více než kladný vztah k jídlu a neustále loudím). No, věřili byste tomu? To pak radši dělám, že neslyším, že tu vůbec nejsem a je ze mě to nejmenší klubíčko černé se znaky na světě. Ono jim je to, ale nakonec líto, omluví se mi a ještě dostanu pusu mezi puntíky, tedy mezi mé standardní znaky nad očima. No a naše malá Linda, ta mi říká Iori a je to vždycky moc roztomilé.

Jinak moje panička si dala velkou práci s mojí výchovou a později i s výcvikem. Od malička mě vodila mezi lidi a psy do různých prostředí, na cvičiště, do restaurací, cestovaly jsme spolu všemi dopravními prostředky a také se musím pochlubit, byla jsem dvakrát na dovolené u moře. Dnes je ze mě příjemná psí společnice, která ví, jak se má za každých okolností chovat. Svou smečku mohu kamkoliv doprovázet i bez vodítka a bez náhubku. To panička ocenila zejména, když jezdila s kočárkem nejenom po lese, ale i ve městě. I přes svoji dominantní povahu se bez problému snesu s ostatními zvířaty, psy i fenami. To koukáte, co? Jsem temperamentní a povahově vyrovnaná fenka, velmi ráda cvičím a dobře hlídám. Jsem miláček celé rodiny a všichni jsou rádi, že mě mají.

Tak zatím HAF!