pic

IorminoGrande

Mezinárodně uznaná chovatelská stanice hovawartů a kavalír King Charles španělů

Novinky archiv

 

 • Cari má dalšího BOBa!
  9. 12. 2011
           Trochu opožděně, ale přece! Před třemi týdny jsme se s Cari zúčastnily dvoudenní mezinárodní výstavy v Nitře. A jak jsme ve třídě šampionů dopadly? V sobotu 19. 11. - V1, CAC, CACIB, BOB, rozhodčí A. Zamoyski (PL) a v neděli V2, res.CAC, rozhodčí T. Havelka (SK).
 • Carinka je pašák!
  5. 11. 2011
          Dnes se nám s Carinkou podařilo v Berouně složit již naši šestou zkoušku! Tentokrát konečně FPr1. Od pana rozhodčího Luboše Jonáše jsme obdržely pěkných 92 bodů, tedy známku velmi dobře. Jsem docela spokojená, i když vím, že Cari umí čuchat ještě lépe. Na trase však bylo několik lákavých krtin a myších děr, tudíž nějaké to zastavování, lehký zájem o hlodavce a můj povel navíc (pro jistotu) pan rozhodčí po zásluze a zcela správně "odměnil" ztrátou bodů. Hlavně, že je na co se vymluvit :)
 • Tori opět výborná!
  9. 10. 2011
          Za poměrně chladného počasí proběhla dnes MVP v Českých Budějovicích. Již potřetí jsem vytáhla "do boje" s naší Torinkou, která se opět krásně a s radostí předvedla ve třídě mladých. Od paní rozhodčí Marion ten Cate (NL) jsme obdržely pěkný posudek a ocenění výborná 2. Byl to doslova sesterský boj, neboť CAJCe si odvezla ségra Virginie. Jí i její paničce moc gratulujeme!
 • MČR kavalírů v agility 2011
  2. 10. 2011
           Za krásného slunečného počasí proběhl dnes v areálu našeho domácího cvičiště OSA Panda Praha jubilejní 10. ročník mistrovství republiky v agility. A tam jsme rozhodně nemohly chybět. Změřit své síly přijelo celkem 22 týmů v hlavní kategorii a 6 týmů ve speciálním vloženém závodě pro mlaďochy do osmnácti měsíců. Linda startovala tedy s oběma našima holkama. S Tesi skončily v jumpingu na pěkném 10. místě. V agility se bohužel překonáním jiné překážky, než byla v pořadí, diskvalifikovaly. Ale i to k náročným závodům tohoto typu patří. Dařilo se jim však ve štafetě dvojic, kde si vyběhaly spolu s Kate Báry Banýrové bronz. Torinka zaběhla krásný rychlý běh a s jedním odmítnutím skončila na čtvrtém místě. Mistryní republiky pro letošní rok se stala naše trenérka Bára Banýrová s úplně hluchou Aimy (Eglantina od Ptačí skály) . Nutno podotknout, že pan rozhodčí Zdeněk Spolek naše společenské plemeno rozhodně nešetřil a o to víc si ceníme chvály, kterou v závěru na adresu kavalírů pěl.          Foto1         Foto2         Foto3         
 • Konečně zase aktualizujeme!
  30. 9. 2011
           Delší dobu jsem neaktualizovala, ale teď už jsem se to konečně naučila dělat sama a slibuji, že se polepším. Co se tedy u nás událo během léta a září si můžete přečíst níže.      
 • Dvě klubovky v jeden den
  24. 9. 2011
          Už se z toho pomalu začíná stávat tradice a letošní rok opět nezklamal. Stejně jako již po mnoho let zpátky se na jaře i na podzim kryjí klubové a speciální výstavy hovawartů s těmi kavalířími. Škoda, že se nemohu rozkrájet a být na dvou místech současně. Tentokrát jsem ale o pomoc požádala kamarádku Lenku, která byla tak strašně moc hodná a souhlasila s tím, že kromě své fenky vystaví na klubovce i Torinku. Šlo jim to spolu moc pěkně a pochlubily se mi známkou výborná a krásným druhým místem. To považuji na tomto typu výstavy a navíc od anglických rozhodčích jako veliký úspěch. Lenko, ještě jednou děkuji!  Já jsem vyrazila směr Kroměříž, kde se již tradičně konala klubová výstava hovawartů. Psy posuzoval Tibor Havelka (SK) a feny Gabriele Stastny (AT). Carinka nastoupila ve třídě vítězů a s pěkným posudkem a známkou výborná obsadila třetí místo.
 • O pohár Pandy
  3. 9. 2011
           Rok se s rokem sešel a my se v kompletní sestavě zúčastnily již 3. ročníku tohoto neoficiálního pandího závodu agility. Nejprve nastoupila Linda s Torinkou v začátečnících. Z celkem dvaceti týmů skončily v agility na 10. místě, v jumpingu na 14. místě a součtu to dalo příčku dvanáctou. Vzhledem k tomu, že čubina tam byla nejmladší, to považuji za slušný výkon. Ostřílená dvojice Linda s Tesinkou opět nezklamaly a v kategorii pokročilých se jim dařilo. V agility sice skončily až šesté, ale v jumpingu, stejně jako nakonec i v součtu vybojovaly bronz. Cari si v jumpingu s přehledem a nejrychlejším čistým časem doběhla pro zlato. V agility však zrádný tunel na zrádném místě udělal své. Do součtu jsme se tedy bohužel nedostaly, ale to nakonec v largích nikdo. Ohromné překvapení nás ale čekalo v závěrečné hře. Ta spočívala "pouze" v tom, že si psovodi vymění své psy. Do soutěže se přihlásilo úctyhodných 41 dvojic. Torinka je ještě mládě, ale i tak s cizí paničkou doběhla dvacátá osmá. Tesi za kus žvance udělá cokoliv a tak obsadila pátou pozici. O Cari jsem byla přesvědčená, že s nikým cizím nepoběží a už vůbec ne s dvanáctiletou holčičkou, která si to s ní chtěla zkusit. Terezka dostala na cestu k Carince, která jí byla do pasu, balón a mohly vyrazit. Čubina se nejdřív podívala, kde jsem já, potom kde je Linda a vyrazila. Celý parkúr pak zaběhla rychle, čistě a s radostí sobě vlastní. Holky skončily třetí!
 • Torinka měla výstavní premiéru!
  28. 8. 2011
           S velkým očekáváním a napětím jsme se s Tori poprvé vypravily na výstavu a to hned na MVP do Mladé Boleslavi. Naše malá blenheimečka se krásně předvedla ve třídě mladých a v konkurenci osmi fenek skončila se známkou výborná na krásném 4. místě. Sestřička Virginie si vedla ještě lépe a obsadila místo druhé. Posuzovala Helena Dvořáková.
 • Tábor ve Svojanově
  13. – 20. 8. 2011
           Třetí srpnový týden jsem s Cari, Tesi i Tori vyrazila na výcvikový tábor do Svojanova, tentokrát sama. Nabídka aktivit byla tak veliká (stopy, poslušnost, obrany, agility, vystavování, dogfrisbee, coursing…), že jsem mnohdy nevěděla co dřív. Bohužel však musel zvítězit rozum, všechno opravdu nešlo. Tesinka měla dovolenou, takže si se mnou užívala procházky, courání po táboře a dvakrát jsem jí prohnala po parkúru, aby jí to nebylo líto. S Tori jsem poctivě, většinou dvakrát denně, chodila na agility a zkusily jsme také lekci vystavování. Největší zápřah měla tradičně Carinka. Kromě oblíbeného agility pod vedením skvělé Martiny Konečné jsme chodily poměrně pravidelně na stopy, párkrát na poslušnost pod vedením Pavla Hrobaře (mistr ČR podle ZVV3) a jednou jsme zkusily i obrany, ale ty nestály z naší strany tradičně za nic. V polovině týdne přijel známý a úspěšný závodník Ladislav Mach se svým BOM Octaviem Malidaj. Kromě zajímavé přednášky a ukázek výcviku jsem měla možnost předvést mu jednak část naší poslušnosti (no nepochválil nás ), ale hlavně jít pod jeho dohledem na stopy. Je to velmi příjemný pán a setkání s ním byl pro nás opravdu zážitek. Tak snad zase za rok…              
 • Soustředění agility
  18. – 31. 7. 2011
           Tyto dva týdny strávila Linda na střídačku s Tori a Tesi na prázdninovém soustředění agility. Počasí sice moc nepřálo, ale i tak si to holky užily. V závěru každého turnusu proběhly malé táborové závody a tak nám domů na poličku přibyly další dva pěkné poháry. Torinka obsadila v kategorii začátečníků 2. místo a Tesinka si o týden později mezi pokročilými doběhla pro bronz.                
 • Splněny podmínky pro přestup do A2!
  16. 7. 2011
           Dnes jsme se za značného vedra zúčastnily dvojzkoušek agility v Lounech. Posuzoval Petr Rybář. Linda s Tesinkou zaběhly potřetí zkoušku SA1 na výborně a tím splnily podmínky pro přestup do vyšší kategorie. V součtu obsadily z celkem 17 závodníků krásné 4. místo. Závodní premiéru na oficiálkách však měla Carinka. Byla jsem pěkně nervózní. Cařík ale nezklamal. Oba běhy v LA1 dokončila se známkou velmi dobře a v součtu skončila z celkem 24 týmů na pěkném 9. místě. Na poprvé slušný výkon, jsem moc spokojená, i když máme ještě co pilovat a vylepšovat.
 • Víkendové setkání kavalírů
  17. – 19. 6. 2011
           Už v pátek odpoledne jsme se všemi holkami vyrazily směr Vanov s cílem si společný víkend s kavalíry pořádně užít. Cari jsme celou dobu vydávaly za mírně přerostlého black and tana a určitě si toho nikdo nevšiml . V sobotu se Linda s Torinkou předvedly na svodu dorostu. Obě to zvládly na jedničku a hodnocení máme více než skvělé. V průběhu dne ještě Tesinka a Carinka absolvovaly u pozvaných specialistů vyšetření na dědičné oční vady (DOV) a poslechové vyšetření srdce – vše naštěstí bez nálezu. V neděli probíhala bronzová úroveň společenské zkoušky "Pes dobrý spoluobčan", která byla poprvé uspořádána pod taktovkou našeho kavalířího klubu. Všechny naše čubiny bez problémů absolvovaly praktickou část a my s Lindou tu teoretickou, takže jsme domů přijely  "ověnčeny" příslušnými tituly a certifikáty.
 • Hranice čtyř věků
  11.06. 2011
           Neoficiální závody agility na toto "téma" pořádala naše domácí organizace Panda Praha poprvé. Jednotlivé kategorie byly totiž rozděleny nejen podle výšky psa, ale i podle věku psovoda. Linda startovala s Tesinkou v dětské kategorii a lépe už dopadnout nemohly. Jak v agility, tak i v jumpingu si doběhly pro zlato a tím pádem skončily i celkově na prvním místě. Navíc získaly ještě stříbrnou medaili v družstvech. Cari si se mnou v agility doběhla pro stříbro, ale v jumpingu bohužel vlítla do tunelu mimo pořadí a bylo vymalováno. Počítaly se ale body, a tak jsme v součtu obsadily bronzovou pozici.      
 • Cari je SLOVENSKÝ ŠAMPION!!!
  4. – 5. 06. 2011
            Dvoudenní výstavu v Nitře jsem měla naplánovanou už od zimy a byla to opravdu dobrá volba. Carinka se rozhodčím moc líbila a získala ve třídě otevřené oba dva dny ocenění V1, CAC, res. CACIB. Tímto splnila všechny podmínky a byl jí na místě přiznán titul Šampion Slovenska. Bodoval i bráška Cvrček, který si v sobotu odvezl ocenění výborný 2, res. CAC, res. CACIB a v neděli dopadl ještě lépe a to výborný 1, CAC, res. CACIB.  Posuzování se ujaly Gabriela Ridarčíková ze Slovenska (sobota) a Dorothea Carroll z Irska (neděle).
 • Víkend ve znamení výstav
  14. – 15. 05. 2011
            Tento víkend byl pro nás opět velmi úspěšný. V sobotu jsme se s Cari zúčastnily Speciální výstavy na Knížecím rybníce. Feny posuzoval Michael Kunze (D), psy Sigrid Darting-Entenmann (D) a štěňata, dorost a mladé Elena Škvařilová (AT). Cari nastoupila ve třídě vítězů s dalšími čtyřmi fenami. Byl to boj, ale nakonec jsme si kromě pěkného podrobného posudku odvezly ocenění výborná 2, res. CAC. Skvěle se dařilo i našim sourozencům. Cink získala ve třídě otevřené v konkurenci 32 fen známku výborná a Cácorka dokonce výborná 4. Neztratil se ani Cvrček, který byl ve třídě otevřené mezi 36 psy ohodnocen rovněž jako výborný. Celkem bylo přihlášeno neuvěřitelných 173 hovawartů!
  V neděli jsme zabojovaly i na MVP Praha. Cari spolu s Cink nastoupily ve třídě otevřené a v konkurenci čtrnácti fen se obě umístily v pořadí. Carince zadala paní rozhodčí Běla Sochorová známku výborná 1 a tituly CAC, res. CACIB a Cink skončila jako výborná 4.
 • Horké novinky z Bojnice
  17. 04. 2011
            Již potřetí jsme se vypravily do slovenské Bojnice, kde se již tradičně konala klubová výstava SHK. Výprava dopadla opět nad očekávání dobře. Cari se zde letos poprvé předvedla ve třídě vítězů           a ve velmi silné konkurenci šesti šampionek získala od Gisberta Langheima (D) ocenění výborná 2, res. CAC. Vynikající posudek a ocenění výborný 4 v konkurenci čtrnácti psů ve třídě otevřené obdržel od Elisabeth Dietschi (CH) náš bráška Cvrček. Přihlášeno bylo celkem 75 hovawartů ze Slovenska, České republiky a Polska.
 • Z Carinky je chovná fena!
  16. 04. 2011
            V sobotu jsme se zúčastnily bonitace ve Štěpánově u Olomouce. Byla jsem hrozně nervózní (čím jsem starší, tím jsem horší ), ale nakonec se ukázalo, že vůbec nebyl důvod. Čubina prošla naprosto v pohodě povahovým testem s hodnocením splnila – vyrovnaná, sebevědomá. Posouzení exteriéru také nedopadlo špatně a Carinka je chovná       v 1. třídě chovnosti s bonitačním kódem 5/2a/D2,G1,S5/S. Můžeme ji tedy nyní oficiálně chovat od rána do večera .
 • Cari zahajuje výstavní sezonu 2011!
  10. 04. 2011
            Carinka zahájila v severomoravské metropoli letošní výstavní sezonu více než skvěle. Na NVP Ostrava nejprve získala v konkurenci pěti fen ve třídě vítězů ocenění V1, CAC; poté ji paní rozhodčí Elena Škvařilová zadala i titul Národní vítěz a nakonec jsme k mému ohromnému překvapení vybojovaly mezi šedesáti přihlášenými hovawarty i metu nejvyšší, tedy BOB, vítěz plemene. Jediné, co mě trochu mrzí, je změna podmínek pro přiznání titulu "Český šampion", neboť bychom ho ziskem tohoto pátého CAC měly doma. Nestihly jsme to o deset dní.
 • Agi, agi, agi
  08. 04. 2011
            I když jsme nějaký čas neaktualizovaly, rozhodně jsme nijak nezahálely a poctivě se všemi našimi holkami trénujeme agility. Zatím se můžeme pochlubit těmito výsledky: 

  12. března / Dvojzkoušky ve Svojeticích - Linda s Tesinkou skončily v obou bězích z celkem patnácti týmů šesté, vždy s druhým nejrychlejším časem. Podruhé se jim s jednou chybou podařilo zaběhnout na výborně a mají tak na svém kontě již dvakrát splněnou zkoušku SA1.

  26. února / Neoficiální závody "Panda speciál" - Linda s Tesinkou v závodě jednotlivců v konkurenci dvaceti čtyř týmů obsadily úžasné 3. místo, ve dvojicích skončily šesté a ve speciálním závodě "tuneliáda" pro trojice dobyly 2. místo.

  5. února / Neoficiální závody agility "O velkou Pandu" – V plné sestavě jsme se zúčastnily již 2. ročníku tohoto závodu. Ostřílené závodnice Linda s Tesinkou skončily v kategorii small-pokročilí v jumpingu páté, v agility čtvrté a v součtu na krásném 3. místě. Já s Carinkou jsme v konkurenci čtrnácti týmů obsadily v kategorii large-začátečníci v jumpingu 1. místo, v agility 4. místo a v součtu 2. místo. Svou závodní premiéru měla i naše pětiměsíční Torinka s Lindou ve speciální kategorii pro štěňátka. Parkúr jim byl postaven přímo "na míru". Skládal se jen z tunelů a skoček, ale všechny tyčky ležely na zemi. Naše maličká kavalírka byla ze všech nejmladší a z celkem devíti dalších štěňat skončily s Lindou v jednotlivých bězích páté a šesté a celkově potom na 6. místě.
 • Fíčku, jsi tu pořád s námi…
  26.12. 2010
            Na druhý svátek vánoční v devíti a půl letech předčasně opustila svou milující rodinu Afra Katčina smečka. Bohužel se nevyrovnala s nedávným odchodem své mamky a parťačky Aivy.
            Fíčku, pro nás jsi tu, ale stále s námi nejen v naší Carince, ale i v dalších svých dětech…
 • Dvojzkoušky v Krupé
  4. 12. 2010
            Linda s Tesinkou se dnes zúčastnily halových dvojzkoušek na ranči Aura v Krupé. Součet obou běhů se zároveň vyhlašoval jako závod. Běhalo se v písku, což se dost bořilo a tak holky v prvním běhu nasekaly nějaké chyby. V druhém však naprosto zazářily a poměrně těžký parkur zaběhly naprosto bez chyb a s nejlepším časem, takže vybojovaly 1. místo. Vysloužily si tím i pochvalu od pana rozhodčího a ve výkonnostním průkazu má Tesinka započítaný první běh "na cestě" ke zkoušce SA1. Celkové se umístily z přibližně třinácti závodníků na pěkném 4. místě.
 • Tesi má zdravé srdíčko!
  20.11. 2010
            Při svodech a bonitacích u kavalírů je možné nechat pravidelně vyšetřit i srdce. V rámci nepovinného ozdravného programu jsem tedy nechala Tesince v jejích šesti letech poslechnout srdíčko. Paní doktorka konstatovala, že je naprosto zdravá, tudíž bez nálezu. Certifikát k nahlédnutí zde.
 • Máme další zkoušku!
  13.11.2010
            Dnešní třináctka pro nás vůbec nebyla nešťastná, ba naopak. Carinka si dnes připsala na své konto již čtvrtou zkoušku, tentokrát BH!
 • Vítáme tě doma, Tori!
  26.10.2010
            Dnes do naší rodiny přibyla krásná a roztomilá blenheim kavalírka "královna" Viktoria ze Zámku Lešná. Původně jsme sice plánovali nechat si v zimě štěňátko od naší Tesinky, ale tento vrh nás prostě chytnul za srdce a navíc jsme doposud měli s podzimními           odběry vyloženě štěstí. A navíc malá Tori vede stejnou "modrou" krev jako naše Tesinka.
 • "Zámecká" štěňátka
  20. 10. 2010
            Chovatelská stanice "ze Zámku Lešná" nabízí nádherná a perspektivní štěňátka kavalírů v barvě blenheim ze dvou vrhů. Oba jsou velmi vyrovnané a to jak po exteriérové, tak po povahové stránce. Celá linie je navíc zdravotně sledovaná. Více informací a kontakty naleznete na www.cavalier-king.ic.cz
 • Hurá! Máme ZPU1!
  9. 10. 2010
            Výcvikovou sezónu jsme na rozdíl od té výstavní letos ještě neuzavřely a pečlivě trénujeme poslušnost a stopy. Dnes jsme tedy nastoupily na naplánovanou ZPU1 na našem domácím cvičáku v Letech. Asi největší radost mi udělala stopa. Cari šla velmi pěkně, s nízkým nosem a bez problému označila oba dva předměty. Pan rozhodčí nám strhl jen jeden jediný bod za drobné ověření lomu. Na poslušnosti už byly ztráty za drobné nepřesnosti větší. Někde jsem to čekala, jinde mě to překvapilo, ale tak už to bývá. Nakonec jsme zkoušku se 133 body složily na "velmi dobře". Jsem velmi spokojená a lepší výsledek jsem ani nečekala. Akce to byla skoro rodinná. Cink složila rovněž ZPU1 a bráška Cvrček ZOP dokonce na "výborně".
 • Mistrovství kavalírů v agility
  3. 10. 2010
            Dnes byl velký den pro Lindu a Tesinku – první oficiální závody agility! Na našem domácím cvičišti v Motole proběhl již 9. ročník mistrovství republiky kavalírů v agility. Tesinka byla nejdříve přeměřena paní rozhodčí a poté oficiálně zařazena do kategorie "small". Holky si vedly statečně, Tesi běhá s nadšením, je rychlá (což se bohužel ale nedalo říct o některých jiných psech) a většinou dobře reaguje na povely své "malé" paničky. Nicméně je to také známá tunelářka a bohužel si tentokrát "vytunelovala" i dvě diskvalifikace. Poprvé holt i nervy udělají své. V závodu dvojic (štafetě) však obě zabojovaly a s druhým nejrychlejším čistým během obsadily druhé místo. Máme tedy doma stříbrný pohár z mistrovství! Foto1, Foto2, Foto3, Foto4, Foto5
 • Naše poslední letošní výstava
  2. 10. 2010
            První říjnovou sobotu jsme se s Carinkou vypravily na oblastní výstavu v Praze na Džbáně. Posuzoval Miroslav Václavík. Cari se mu moc líbila (což jsem ráda)  a získala ve třídě vítězů ocenění V1, Vítěz třídy! Oblastního vítěze zadal pan rozhodčí feně ze třídy otevřené, takže až třeba příště!J
 • Velké klání "O pohár Pandy"
  25. 9. 2010
            Dnešní pošmourný den byl pro nás ve znamení neoficiálních závodů na našem domácím agilitním kolbišti. Pro Lindu s Tesinkou to byly teprve druhé velké závody a vůbec první v kategorii pokročilých. Naše malé holky se velmi snažily a neumístily vůbec špatně. V jumpingu vybojovaly 4. místo a v agility potom 7. místo. V součtu skočily nakonec z celkem 12 týmů na krásném 6. místě. Pro mě s Cari to však byla velká premiéra a zatím jsme si troufly jen do začátečníků. Nastupovala jsem s naprostým klidem a vlastně ani nečekala žádný velký zázrak. Naše kategorie byla také nejobsazenější ze všech, utkalo se zde 15 týmů. Carinku ale agility hrozně baví a lítá po parkúru jako dělová koule. V jumpingu jsme si "sáhly" až na stříbro, v agility jsme díky nedocvičeným zónám byly osmé a celkově z toho pak vyšla "jen" bramborová medaile. Já jsem ale s námi se všemi moc spokojená a už se i s Lindou těšíme na příště… Foto1, Foto2
 • Cari bodovala na Slovensku!
  29. 8. 2010
            Minulou neděli jsem se s Carinkou zúčastnila Speciální výstavy SHK ve Varíně. Naše poslední "vystoupení" v mezitřídě dopadlo více než skvěle. Od paní rozhodčí Eleny Škvařilové získala Cari podrobný a velmi pěkný posudek a ocenění výborná 1, CAC! Foto1, Foto2.
            O tomto víkendu zazářili i naši sourozenci na DUOCACIB v Bratislavě – Cink 2x CAC a Cvrček 2x CAC, 1x res. CACIB a 1x CACIB.
 • Aivičko, nezapomeneme na Tebe…
  18. 8. 2010
            Dopoledne jsme bohužel obdrželi zprávu velmi smutnou. Ariva Lotto Bohemia, babička naší Carinky, v noci na dnešek v tichosti odešla do psího nebíčka. Dožila se nádherných 13 let a 2 měsíců. Do poslední chvíle byla veselá, hravá, s chutí žrala a dělala milou společnost celé své rodině. I nadále však bude žít nejen ve svých potomcích, ale i v srdcích všech, kdo ji milovali…
 • NVP v Mladé Boleslavi
  18. 7. 2010
            Po několika letech jsem opět vyrazila na NVP do Mladé Boleslavi. Riskla jsem to a Cari ve 22 měsících přihlásila do třídy vítězů. Nedělní ráno ovšem nevěstilo nic dobrého. Ochladilo se sice o 20 stupňů, ale bylo ošklivo a téměř celý den pršelo. Cari většinou v kruhu s radostí běhá, poskakuje a užívá si to. Tentokrát se jí však moc nechtělo, přesto jsem s výsledkem moc spokojená – výborná 1, CAC.
            Posuzoval pan Waldemar Mrowiecz z Polska.
 • Máme další pěkný pohár!
  27.06.2010
            Dnes jsme se s Carinkou zúčastnily Krajské výstavy v Benátkách n/Jizerou. I přes velké vedro Cari statečně běhala (já taky samozřejmě) a získala ocenění výborná 1, Vítěz třídy a Krajský vítěz! 
  Posuzoval pan Karel Hořák.
 • Carinka je Klubová vítězka 2010!!!!!
  15.05.2010
            V sobotu se na Knížecím rybníce nedaleko Tábora konala již podruhé klubová výstava hovawartů. Přihlášeno bylo celkem 147 jedinců (66 psů a 81 fen). Posuzování se ujali Denise Gaudy ze Švýcarska (feny), Helge Ludwig z Německa (psi) a Ladislav Kukla z České republiky (štěňata, dorost a mladí). Musím říci, že po nedávném "báječném" zážitku z Prahy jsem do kruhu nastoupila opravdu s obavou, že Cari možná vůbec neukáže zuby. Paní rozhodčí však byla velmi příjemná, sympatická, ale na druhou stranu i důkladná dáma. Carinka s ní komunikovala úplně normálně, byla opět veselá a neměla žádný problém. V mezitřídě si v konkurenci celkem 17 fen vyběhala první místo s oceněním výborná 1, CAC!  Byla jsem moc a moc spokojená a automaticky jsem počítala s tím, že tímto "končíme". Ani ve snu by mě nenapadlo, že Cari "zabojuje" a následně ve svých 20 měsících získá i titul " Klubový vítěz 2010", čekatel šampiona IHF a stane se tak nejlepší fenkou celé výstavy!!! Opravdu reprezentativní posudek si můžete prohlédnout zde.  Naše nejmilejší sestřička Cink se ve velké konkurenci také neztratila a získala rovněž známku "výborná", takže jsme na ty naše holky náležitě pyšné.
            Pořídila jsem i pár fotografií, ale bohužel nebylo ideální počasí. Podívat se můžete zde Foto1, Foto2, Foto3
 • "Neúspěch" na MVP v Praze
  02. 05. 2010
            Tak dnes se nám opravdu "nedařilo"! Z MVP v Praze jsem si odvezla nezapomenutelný a těžko uvěřitelný zážitek! Carinka zde nastoupila v mezitřídě v konkurenci celkem 3 černoznakatých fen. Posuzoval pan Jürgen Krämer z Německa. Jaké bylo mé překvapení a následně šok, když konstatoval, že Cari chybí oboustranně M3. Namítla jsem sice, že fena je plnochrupá, a že on je první, kdo zmíněné zuby "nenašel". Nebylo mi to nic platné, pan rozhodčí trval na svém. Cari zpočátku zuby nejméně třikrát v pohodě ukázala a bylo tedy možné je normálně zkontrolovat. Samozřejmě posléze při zdlouhavé kontrole přestala spolupracovat (v jejím věku se ani nedivím) a do posudku jsme si tedy "vysloužily", že byla při kontrole chrupu odtažitá, ale jinak přátelská. Nakonec jsem nad tím mávla rukou, ať si tedy napíše, co "vidí", že nemíním fenu déle stresovat. Dostaly jsme tedy za "chybějící zuby" naše historicky první védéčko. Doma jsem je pak v klidu přepočítala a samozřejmě tam všechny jsou. Nicméně "semínko" pochybnosti pan Krämer zasel dokonale. Pro jistotu jsem tedy ještě zajela na veterinu k zubní specialistce, která vše zkontrolovala a potvrdila, že fena je plnochrupá. Samozřejmě mi je jasné, že nemůže být každý den "posvícení", ale taková fatální chyba???
            Písemné potvrzení a pár fotografií je k nahlédnutí zde Foto1, Foto2, Foto3, Foto4
 • Klubová výstava na Slovensku
  24. 4. 2010
            Poslední dubnový prodloužený víkend jsme strávily s Cari na táboře slovenského hovawart klubu v Bojnici, který byl zakončen klubovou výstavou. Cari nastoupila v mezitřídě v konkurenci dalších 10 fen. Paní rozhodčí Gabriele Höllbacher se moc líbila a tak jsme se mohly radovat z dalšího úspěchu – V1, CAC!!! Cink skončila také v mezitřídě V3 a máma Afra ve veteránech V2. Katčina smečka obhájila rovněž loňské prvenství v chovatelských skupinách!
            Na fotky se můžete podívat zde Foto1, Foto2
 • Máme další zkoušku!!!
  27.03.2010
            Dnes se nám podařilo s Cari složit na cvičišti v Kralupech první naplánovanou zkoušku na tuto sezónu a to ZZO. Získaly jsme celkem 52 bodů a tudíž jsme prospěly výborně.
  Složením stejné zkoušky se může pochlubit i Karolína s Cink. Máme z obou holek (a samozřejmě také ze sebe) velkou radost.
 • Veliký úspěch na DUOCACIB BRNO 06. - 07.02. 2010 !!!
  21.02.2010
            O víkendu jsme se s Cari zúčastnily dvoudenní výstavy v Brně. V necelých 17-ti měsících jsme se poprvé přihlásily do mezitřídy. Když jsem, ale pak na místě viděla konkurenci, pochybovala jsem, že to byl zrovna dobrý nápad. Nicméně Carinka se moc snažila (já tedy také), krásně a vesele se předváděla a vyběhala si v sobotu i v neděli 1. místo! Máme tedy 2x výborná 1, CAC !!! Dařilo se i ségrám v mladých – Cácorka 2x výborná 1, CAJC a Cink 1x výborná 3 a 1x výborná 2 . Ve třídě otevřené pak bodovala Bludička  – 1x výborná 2, res. CAC a 1x výborná 1, CAC, res. CACIB.
            Oba dva posuzovaly zahraniční rozhodčí - v sobotu Maria Kerekes (HU) a v neděli Sabine Kerschner (AT).
 • Linda a Tesinka – 1. závody agility !!!
  16.01.2010
            Dnes byly naše malé holky – Linda a Tesinka na svých úplně prvních (zatím neoficiálních) závodech agility "O velkou Pandu" v Nučicích u Rudné. Vládla trochu nervozita, ale obě se moc a moc snažily a nakonec dopadly úplně fantasticky. V kategorii S - začátečníků si v jumpingu, v agility a nakonec i v součtu čistými běhy vyběhaly z celkem 9 týmů 3x zlato.
            Mají tedy první 2 medaile a 1 pohár z opravdové soutěže. Linda získala navíc cenu pro nejmladšího účastníka. Strašně moc jim to přeju a držím palečky do dalšího sportování !!! Foto1, Foto2, Foto3,
 • RTG DKK a DLK !!!
  10. – 11.12.2009
            Carince je už 15 měsíců a tak jsme ještě spolu s ostatními sourozenci vyrazili na kliniku MVDr. Ekra do Hradce Králové na rentgen kyčlí a loktů a dostali jsme ten nejkrásnější předvánoční dárek.
            Carevna, Cink, Cácorka, Cibulka, Cipísek, Cvrček a Courek mají DKK A/A a DLK 0/0 !!! Calimero, který žije v Maďarsku, je již také zrentgenován a má rovněž HD-A. Poslední sestřička Colombína se chystá na rentgen zhruba do měsíce a tak jí budeme moc držet palečky.
 • Duo CACIB Wels
  05. – 06.12.2009
            O tomto víkendu jsme s Cari vyrazily na dvoudenní výstavu do rakouského Welsu. Oba dva dny jsme si vedly velmi dobře a získaly v sobotu i v neděli ve třídě mladých známku "výborná 2". V sobotu posuzoval rozhodčí Erwin Deutscher (AT) a v neděli Sabine Kerschner (AT). Připadali jsme si skoro jako doma, protože kromě němčiny byla všude slyšet i naše mateřština.
 • MS IHF hovawartů stopařů
  25.11.2009
            Reportáž z MS IHF hovawartů stopařů naleznete v části Články.
 • Konečně začínáme znovu aktualizovat !!!
  18.11.2009
            Po velmi dlouhé pauze začínáme opět znovu aktualizovat. Nejdřív nebyl nějak čas a pak přibyl drobný problém z webhostingem, který se ale už vyřešil. Takže slibuji, že se polepším a novinky budou pravidelně přibývat.
 • Soustředění agility na Dobříši
  24 – 25.10.2009
            O tomto víkendu jsme vyrazily s Lindou, Cari a Tesi na intenzivní kurz agility pořadaný OSA Panda Praha. Celá akce se konala na statku Nový dvůr nedaleko Dobříše, který patří naší kamarádce Hance a její osmičlenné psí smečce. Počasí bylo velmi chladné, ale slunečné, takže jsme si to všichni opravdu užili. Cvičilo se dvakrát denně, vždy hodinu odpoledne a hodinu dopoledne. Do skupin jsme byli rozděleni podle pokročilosti. Linda s Tesinkou byly v prostřední skupině a já s Cari v začátečnících. V sobotu jsme stihly během pauzy s Cari ještě udělat jednu kratší stopu na přilehlém poli. Linda zase měla možnost mezi cvičením jezdit na koni, což je její druhý velký koníček. Hanka má na statku 7 úžasných koní, kteří jsou naprosto bezproblémoví a navyklí na psy. Toho využilo mnoho z nás na socializaci psů v ohradách. Mohli jsme tam chodit se psy na volno mezi koňmi – úžasná záležitost. Co se týče cvičení, tak na Lindu s Tesinkou je radost se podívat, no a já s Cari se máme ještě hodně moc co učit. Hlady jsme nezemřeli díky naší bezva instruktorce Báře, která pro nás ukuchtila obědy a naložila maso na večerní grilování. Spalo se přímo na statku všichni dohromady ve dvou místnostech na matracích. Pro psy tedy také prima zážitek! Každopádně jsme si to ale všichni moc užili a už se těšíme na další podobnou akci!
 • Cink a Cácorka mají ZOPku!
  24.10.2009
            Carinka dnes virtuálně třepe pacičkou sestřičkám Cink a Cácorce, které dnes úspěšně složily zkoušku ZOP. Cink se to povedlo na "výborně" a Cácorka si odnesla známku "velmi dobrá".
  Moc gratulujeme!
 • Výcvikový den v Řepčicích
  17.10.2009
            Dnešní den jsme strávily s Cari nedaleko Prahy v areálu ZKO Řepčice. Věnovali se nám naši dobří známí z léta – Lukáš Kraus (stopy a poslušnosti) a Jarda Labík (obrany a poslušnosti). Během podobného výcvikového dne se člověk vždy dozví, že vlastně vůbec nic neumí a všechno dělá blbě . Já to beru ale samozřejmě sportovně a s humorem a snažím se naopak něčemu se přiučit. Vím, že jsem nepřijela proto, aby mě tu chválili, ale naopak, aby se na mě někdo zkušený podíval kriticky a také mi to dovedl celkem bez obalu říct. V tomto ohledu mě kluci opravdu nezklamali.  Budeme muset také ještě hodně popracovat na obranách. Cari se po hárání zhoršila tak o 70%. Prostě hrůza! Neházíme ale flintu do žita a zkusíme se s tím nějak poprat. Jinak počasí bylo sychravé, místy ležel ještě sníh, ale to nám vůbec nevadilo. Byla jsem teple oblečena a dostatečně vybavena proviantem. Potkala jsem také hodně známých a užila jsem si prostě prima den. Moc bych za něj také touto cestou chtěla poděkovat Aničce Brázdové, která pro nás vše zorganizovala!
 • Začínáme s Cari cvičit agility
  14.10.2009
            Dnešním dnem začínáme s Carinkou oficiálně cvičit také agility. Tento sport zatím plánujeme jako doplňkový k všestrannému výcviku a na posílení vzájemného vztahu, neboť překážky psy obecně velmi baví. Dále se uvidí až podle rentgenu kyčlí.  Sešly jsme se tu také s Karolínou a Cink a s Katkou, která nám udělala udělala pár pěkných fotek. Na parkuru si zatím připadám trochu jako slon v porcelánu, ale to se snad časem podá.
  Foto1, Foto2, Foto3, Foto4, Foto5, Foto6, Foto7, Foto8
 • Klubová výstava a svod mladých v Kroměříži
  02 – 04.10.2009
            Již v pátek jsme ještě spolu s Karolínou a Borkou (Cink) vyrazily směr Kroměříž. Přespali jsme ještě spolu s naší milou chovatelkou a s dalšími sourozenci v hotelu Hvězda a o víkendu pak vyrazili směr areál "Bedea".
   
  Klubová výstava
            V sobotu jsme se zúčastnily Klubové výstavy hovawartů. Cari soutěžila ve třídě mladých s dalšími 11 fenkami a nakonec si vyběhala krásné 2. místo se známkou "výborná", hned za ní skončila Cink se známkou "výborná 3". Výsledek považuji za ohromný úspěch a samozřejmě mám velkou radost z dalšího poháru. Musím ale říci, že celkově  mám pocit z celého dne velmi rozporuplný . Posuzovali zahraniční rozhodčí – pan Dr. Peter Walter z Německa (feny) a Tapio Eerola z Finska (psy). Hodnotili opravdu velice velice přísně, dalo by se říct až "bez milosti". Výborné by se daly spočítat pomalu na prstech jedné ruky, známka VD byla naprosto běžná, padlo i hodně dobrých a dokonce jsme viděli i několikrát stužku fialovou (dostatečná). Několik psů bylo neposouzeno vůbec, protože prostě neustáli "tlak" ze strany rozhodčího a další tři byli dokonce diskvalifikováni. Takovou "popravu" jsme na klubovce opravdu nezažili již několik let. Neříkám, že rozhodčí by měl být Ježíšek, ale ani druhý extrém jistě není dobrý. Obávám se, že mnoho vystavovatelů a to zejména těch začínajících, odjíždělo víc než nespokojených. Můj vzkaz pro ně zní: "Nic si z toho nedělejte, příště bude jistě líp!"
  Foto zde          
   
  Kompletní výsledky naleznete zde.
   
  Svod mladých
            V neděli jsme ve složení Carevna, Cink, Cácorka, Cipísek, Cvrček a Courek absolvovali svod mladých hovawartů. Všichni se pěkně předvedli a nechali se celkem bez problémů změřit a prohlédnout. Tak jsme snad žádnou ostudu neudělali a chovatelka Katka na nás byla jistě pyšná. V podstatě u nikoho z nás neshledala svodová komise žádné výraznější odchylky od standardu a to  jsme samozřejmě všichni moc rádi. Po skončení posuzování jsme ještě jednou společně oslavili naše 1. narozeniny. Katka pro nás upekla rybí dort s čokoládovými pacičkami a velikou jedničkou. Takovou dobrotu! Mňam! Mňam! Jeho příprava dala jistě daleko víc práce než jeho konzumace. Oslavenci ho zubisky "ztrestali" jak se patří.          Odpoledne si ještě všichni dohromady zadováděli na nedalekém poli. No a pak už jsme se po náročném víkendu  rozjeli každý do svého domova.
            Foto zde
 • Cibulka složila zkoušku ZOP
  26.09.2009
            Dnes složila Carinky sestřička Cibulka se svým páníčkem Jirkou zkoušku ZOP! Moc jim oběma gratulujeme a držíme palce v dalším výcviku
 • Hurá ! Máme první zkoušku !
  20.09.2009
            Září nám letos opravdu přeje! Dnes jsme složily s Carinkou naši úplně první zkoušku! K jejím 1. narozeninám jsme si trochu opožděně "nadělily" ZOP a to  za neuvěřitelných 99 bodů ze 100! Cari byla moc šikovná a "šlapala" jako hodinky.  Přidám-li k tomu skutečnost, že se tak stalo v "nejlepších" dnech jejího prvního hárání, tak si tohoto výsledku opravdu velmi považuji.
            Foto zde
 • Klubová výstava v rakouském Amstetten
  13.09.2009
            Ráda bych se podělila o veliký úspěch, který jsem ani nečekala! O tomto víkendu jsme se s Cari zúčastnily klubové výstavy v rakouském Amstetten. Carinka v konkurenci 14 fen získala ve třídě mladých ocenění výborná 1 a titul "Jugendbeste" (nejlepší mladá fena) a přivezly jsme tak domů už třetí zlatý pohár. Bohužel nejsem členem rakouského hovawart klubu a tak další titul  "Klubový vítěz mladých" putoval k fence na 2. místě. Bráška Cvrček v konkurenci 9 mladých psů obsadil krásné 2. místo, polosourozenci Baron Prášil, Barbánek a Bludička mají známku "výborná" a Bajaja a Brouček (oba bohužel t.č. bez srsti) byli velmi dobří. Na závěr perlila i máma Afra a získala v čestné třídě V1, CACA. Naše kamarádka Carol Gutta Fortunae si také nemůže stěžovat – V2, res. CACA ze třídy pracovní.
            Foto zde.
 • Slavíme 1. narozeniny !
  09.09.2009
            Carinka dnes slaví své 1. narozeniny !!! Vyrostla z ní moc pěkná a veselá fenka. Bude velká a mohutná podobně jako byla naše první hovawartka Irunka. Máme jí všichni moc rádi. Touto cestou gratulujeme k narozeninám také všem našim sourozencům.
            Foto zde.
 • Život je někdy moc těžký…
  25.08.2009
            CDnešní večer byl pro nás moc smutný. Do psího nebíčka odešla "naše" krásná Aimee – naprosto úžasná fenka z Irunčina prvního vrhu. Do poslední chvíle byla moc statečná, ale nakonec bohužel v 9,5 letech prohrála nerovný boj s rakovinou kostí. Teď už se prohání spolu s Irunkou za Duhovým mostem a je jim spolu jistě dobře. Prožila krásný psí život v milující rodině, za což moc děkuji především její paničce Zuzaně.
  Foto zde.
 • Výcvikový tábor v Beskydech
  15 – 21.08.2009
            Tento týden jsme strávily s Cari na výcvikovém táboře v Tyře. Program byl zaměřen především na stopy a obrany. Ochotně se nám věnovala  Anička Brázdová, VMS Mirek Pospíšil, dvojnásobný mistr světa Lukáš Kraus a špičkoví figuranti Mirek Valentin a Jarda Labík.  Moc jsme si to užily a já jsem se hlavně snažila pochytat i nějaké nové fígle a triky pro výcvik.
            Foto zde.
 • Soustředění agility
  03 – 09.08.2009
            V tomto termínu se Linda s Tesinkou zúčastnily soustředění agility na domovském cvičáku OSA Panda Praha. Cvičiště je obklopeno lesy a tak se dá jen těžko uvěřit, že se nachází nedaleko rušné Plzeňské ulice. Tesi si bohužel zrovna "užívala" falešnou březost a tak byla na parkuru poněkud (velmi) pomalejší, ale i tak si to naše "malé" holky, myslím, užily. Kromě výcviku  měla instruktorka Bára nejen pro děti připraveno ještě mnoho různých her a soutěží, tak se nenudil opravdu nikdo.
            Foto zde.
 • Hovawartí tábor v Častoboři
  25.07. – 01.08.2009
            Týden na Častoboři na Slapské přehradě byl pro naše pejsinky (tedy kromě stop) spíše rekreačním pobytem s dalšími hovawarty. Já jsem se spolupodílela na organizaci tohoto výcvikově-zábavného tábora pro štěňata a mladé psy, takže jsem se věnovala spíš ostatním. Kromě výcviku nechyběly již tradičně přednášky, různé žertovné soutěže, společný výlet, závod agility a také oblíbená maškarní výstava. Letos se vše neslo ve znamení Hollywoodu. Pro naše potřeby bylo upraveno na "Hoviwood 2009" Na poslední dva dny za mnou přijela i Linda a stihly ještě s Tesinkou v pátek v dětské kategorii vyhrát závod agility. Moc jim to spolu na parkuru sluší. Počasí nám vyšlo na jedničku, takže jsme si užili i koupání. Velkou novinkou je, že se tu Cari konečně naučila plavat nebo lépe řečeno zjistila, že to umí taky. A vzhledem k tomu, že se nám tu všem moc líbilo, zarezervovali jsme rovnou termín na příští rok a už se všichni moc těšíme!
            Foto zde.